MUSİCLAND
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN

3 posters

ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN Empty ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN

Mesaj  JULİET Salı Tem. 15, 2008 3:30 pm

ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN Image010
Öncelikle en çok merak edilen soruyla başlayalım..(Şebnem burada kaşını yukarı kaldıran msn smiley'sine dönüştü, neymiş acaba diye).Evet, Sawyer nasıl biriydi?
Ş.F:Televizyonda göründüğünden çok daha yakışıklıydı

Son iki televizyon programında (Beyaz Show ve Deream TV'deki Emin Misin?) çok mutlu, pozitif, neşeli bir Şebnem Ferah izliyoruz.Doğru mu?

Ş.F:(Bir kahkaha patlatıyor ve...) Doğru!

Bu mutluluk yeni albümüne yansır mı?
Ş.F:Öyle durumlarda hep temkinli konuşuyorum ben çünkü o sadece benim değil, bizim inşa edeceğimizbir şey oluyor.Ama mutlu şarkılar yapacak mısın diye soruyorsan ''hayır'' diyebilirim.

Mutsuzluktan mı besleniyorsun?
Ş.F:Hayır ama ben o tip zamanlarda daha verimli oluyorum.Anlık şeylerden söz ediyorum.Beş dakida bile ''aman tanrım neler oldu'' gibi bir duygu yaşasam o beş dakika sana birçok şey düşündürtmeye yetiyor.Ondan sonra o düşündüklerini gün içinde toparlıyorsun, kafanın içinde hazmediyorsun, hafızaya alıyorsun.Zaten o tip şeyleri ben biriktiririm, aklıma geldiğinde not alırım, kaydederim, dolayısıyla bütün gün mutsuz biri gibi dolaşman gerekmiyor.Öyle biri değilim zaten.Sadece belki artık yaşta ilerliyor zaten, biraz daha mutlu anların kıymetini bilerek yaşamaya çalışyıorum.Yoksa iki sene önce çok kötüydüm de şimdi daha iyiyim gibi bir şey de yok.O bir yaşam ritmi gibi bir şey bence.

Yeni albümün çalışmalarına başladın mı?
Ş.F:Başladım.Geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca küçük küçük kayıtlar yapmaya başlamıştım.Şimdi benim sadece onları toparlayacak kadar kısa bir vakte ihtiyacım.Bunu da turne bitip tatil yaptıktan sonra becerebileceğimi düşünüyorum.

Bu yıl içinde çıkabilir mi?
Ş.F:Olmasını arzu ediyorum ama biz stüdyoya girdikten sonra hiç bir zaman ''10 Aralık'ta çıksın'' gibi bir şey koymuyoruz, ne zaman ''tamamdır bitti'' diyoruz, o zaman bitiyor.Bu da benim çok önemsediğim bir albüm, beş tane stüdyo albümü yaptım, bir tane dvd var, yeni bir dönem gibi geliyor şimdi yaşayacağım dönem ve çok öenmdiyorum.Ne zaman tüm ekip olarak ''tamamdır'' dersek o zaman çıkar.O yüzden tarih veremiyorum.Hiçbir acelem yok, ne zaman hem benim, hem de tüm ekibin içine sinerek biterse o zaman çıkarmaktan yanayım.

Son iki albümdür diskografindeki diğer ürünlerden ayrı tutabileceğimiz, daha sert, daha olgun bir çizgideydimn.Bu çizgide devam mı edeceksin?
Ş.F:Böyle şeyler biraz stüdyoda beraber çalıştığın insanlarla şekilleniyor.Ben kadroda değişiklik yapmayı düşünmüyorum, bildiğim kadarıyla kimse düşünmüyor.Eğer tarihlerimiz uyarsa muhtemelen yine Tarkan'la çalışırız, belki bir iki konuğumuz olabilir.Böyle düşünülünce aşağı yukarı o iskeletin etrafında bir sound çıkacağını öngörmek yanlış olmaz ama aynısı olur demek de ne derece doğru olur bilmiyorum çünkü zaman geçiyor hepimiz yenişeyler duyuyoruz, öğreniyoruz onlar bir etki bırakıyor ama ana tema olarak herhalde son iki albümden çok uzak bir yere gideceğimizi söyleyemeyiz.

(Bu sırada sahneden gelen Hayko'nun çığlıkları sesimizi bastırmaya başlıyor...)Hyko'yla turneye çıkmak nasıl bir şey?
Ş.F:Dünyanın en eğlenceli şeyi! Hyko'yu önceden de tanırdım ve çok severdim ama turnede beraber seyahat ediyoruz, beraber yemek yiyoruz beraber sohbet ediyoruz, dünyanın gerçekten en komik, en pozitif, en herşeye olumlu yaklaşan insanlarından bir.KEndi adıma çok mutluyum.Çok tatlı biri, gerçekten çok tatlı biri.Hepimizi öldürüyor gülmekten!

Bu senin ikinci Koşfest'in nasıl gidiyor?
Ş.F:Geçen sene sanrıım 14 şehre gitmiştik, bu defa da öyle ama farklı illere gidiyoruz.Hiç gidemediğimiz yerlere gidiyoruz.Geçen sene hastalanmıştım Sivas'a gidememiştim, bu defa gideceğiz.Öğrenci kesimine şarkı söylemeyi çok seviyorum, lise üniversite özellikle.Koşfest'le turne yaptığımız zaman prodiksüyonu biraz daha büyütme imkanımız oluyor.İstanbul'da insanlar çok fazla konser izleyebiliyor ama aynı şey Malatya, Erzurum, Mersin için geçerli değil.Benim amacım oralara gittiimiz zaman o güne dek görmedikleri bir şeyi izletebilmek, sadece duyurabilmek değil.Bu çıtaya son 4 yıldır tüm konserlerimde dikkat ediyorum ama Koşfest'le bunu daha rahat yapabiliyoruz.

Şu ana kadarki konserler dahilinde beklendilerinin ötesinde iyi ya da kötü bir şey oldu mu ?
Ş.F:Kötü bir şey olmadı.Mesela Mersin'e dört yıldır falan gitmiyorduk, sonuçta DVD yeni bir ürün ama içinde eski şarkılar var, üç yıldrı ben yeni bir stüdyo albümü yapamıyorum.Öyle bir ilgiyle karşılanmak, abartarak söylemiyorum, benim de tüm grubun da gözlerimizi yaşartıyor.Güzel gidiyor, biz de elimizden geldiğince bunu güzel tutmaya çalışıyoruz.Sıkılmışlar mıdır diye düşünebiliyor bazen insan, o zaman anlıyorum ki o iki buçuk saatlik, iki saatlik veya bir saatlik konser süreleri aslında çok büyülü süreler.Dinleyicilerin de çok ihtiyacı olduğu süreler.Mesela bir şeyi ne zaman nasıl yaptığın değil, nasıl yaptığın galiba.Hep söylüyorum ya, işimi daha çok algılayarak yapmama sebep oluyor bu.İş derken benim için iş değil tabii bu:)

Son olarak Çilekeş'in son albümünde ''Pervazda Tatil'' isimli şarkıda konuksun.Bu beraberlik nasıl gerçekleşti be sonuç hakkında neler düşünüyorsun?
Ş.F:Onların bu albümünün prodüktörü Tarkan'dı biliyorsunuz.Böyle bir çalışma yapmak istediklerini ona iletmişler, parçayı da bu fikre göre hazırlamışlar zaten.Tarkan bana bu fikte nasıl yaklaştığımız sordu.Parçayı dinlemem için gönderdi.Zaten Çilekeş'i çok beğeniyorum, parçayı da dinleyio çok beğendim ve ilk fırsatta çalıştıkalrı stüdyoya gidip kaydettik.Onalrın kafasında bir takım fikirler ve melodiler vardı, ben sadece o melodileri hayata geçirmey çalıştım.Sonuçta gayet memnunum, umarım verimli olabilmişimdir
JULİET
JULİET
Admin
Admin

ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN Empty Geri: ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN

Mesaj  ~Jizému/*Shinya~ Salı Tem. 22, 2008 1:16 pm

bu kadını seviyorumda sevmiyorum gibi birşey XD
sağoL Smile
~Jizému/*Shinya~
~Jizému/*Shinya~
MODERATÖR
MODERATÖR

ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN Empty Geri: ŞEBNEM FERAH_BLUE JEAN 2008 HAZİRAN

Mesaj  369 Salı Tem. 22, 2008 2:06 pm

anLıyoRum gizem Very Happy sağol ceRen!Smile
369
369
Admin
Admin

http://mncmusicland.niceboard.net

Mesaj  ~Jizému/*Shinya~ Çarş. Tem. 23, 2008 8:39 am

anLa beni 369 Very Happy Very Happy
~Jizému/*Shinya~
~Jizému/*Shinya~
MODERATÖR
MODERATÖR

Mesaj  369 Çarş. Tem. 23, 2008 1:07 pm

anLadım ulenn Very Happy
369
369
Admin
Admin

http://mncmusicland.niceboard.net

Mesaj  ~Jizému/*Shinya~ Çarş. Tem. 23, 2008 2:30 pm

anLmaay devam et mq :D Very Happy
~Jizému/*Shinya~
~Jizému/*Shinya~
MODERATÖR
MODERATÖR

- Similar topics